01 Довідник — Асортимент та матеріали редактированая

Для службового користування
Прим. № ______
(фотокопії та електронне пересилання ЗАБОРОНЕНІ)

Вказаний документ є внутрішньою документацією компанії "WTG" та являє собою комерційну таємницю, що належить ПП "WTG" . Розповсюдження цієї інформації за межами діяльності вищезазначеної компанії, карається у відповідності до ст. 231 Кримінального кодексу України "Розповсюдження комерційної таємниці".
ДОВІДНИК
______________________
АСОРТИМЕНТ
та матеріалиЗміст

І. Групи товарів

ІІ. Основні товари

2.1 Матраци

2.1.1. Види та типи матраців.
2.1.2. Жорсткість та навантаження.
2.1.3. Наповнювачі і матеріали.
2.1.4. Комплектуючі матраців.
2.1.5. Тканини поверхні матрацу.
2.1.6. Виробники матраців (наші партнери).

2.2 Ліжка, комоди, тумби

2.2.1. Типи деревини.
2.2.2. Складові частини ліжка.


ІІІ. Базові товари
ІV. Супровідні товари
V. ДодаткиІ. Групи товарів

Вступ. Знання товарного асортименту - одне з головних зобов’язань спеціалістів нашої мережі. Незалежно від типу, групи та вартості товару, консультант - менеджер зобов’язаний володіти повним обсягом знань стосовно всіх його якостей та властивостей.

На сьогоднішній день товари компанії діляться на три групи:
І. Основні товари: матраци, ліжка.
ІІ. Базові товари: каркаси, шафи та шафи-купе, дивани, столи , комоди, тумби.
ІІІ. Супровідні товари: наматрацники, подушки, постільна білизна та ін..

Вказаний перелік та їх групування може змінюватися впродовж реструктуризації магазинів.
Загальний асортимент товарів складає понад 10 000 найменувань. Особливістю є те, що всі вони сертифіковані та відповідають найвимогливішим стандартам екологічної та санітарної безпеки.


Контрольні питання
1. Назвіть групи товарів нашої мережі ?
2. Назвіть товари основної та базової групи?
3. Назвіть одне з головних зобов’язань консультант-менеджера ?

ІІ. ОСНОВНІ ТОВАРИ

2.1. Матраци
У всесвітній енциклопедії «Вікіпедія» матрац визначений як: м'яка товста підстилка для лежання. Після вивчення матеріалу цього посібника Ви зрозумієте, що твердження не зовсім правдиве По-перше - не всі матраци м’які, по-друге - далеко не всі товсті, а по-третє – не на всіх передбачено тільки лежати!

2.1.1. Види та типи матраців.
На малюнку нижче відображена структура видів та типів матраців.
Типи Типи


Примітка: Можливо Ви помітили, що у даній структурі відсутній розподіл матраців на ортопедичні та неортопедичні. Це не помилка! Справа у тому, що ортопедичних матраців НЕ ІСНУЄ. Поняття ортопедичності створює процес індивідуального підбору матрацу, а не його складова властивість (більш детально про це у «Методичних рекомендаціях з техніки продажу»).

Вид 1. Матраци для дорослих та дитячі матраци.

По суті немає особливої різниці щодо структури та основи цих матраців. У дитячих матрацах виробник намагається використовувати більшу кількість натуральних складників, однак це більше «намагання» ніж «правило». В більшості випадках в дитячих матрацах використовують жорсткі основи (наприклад кокосовий прошарок) та тканини з дитячими візерунками. Для новонароджених та дітей віком до 6-7 років, розмір матрацу може буди дещо меншим.

Вид 2. Односпальні та двоспальні матраци

Прийнято вважати, що односпальним матрацом є той, чия ширина не перевищує 90 см. Матрац шириною 120-140 см – вважається двоспальним, а дехто називає його «півторашним». Матрац більше 140 см є повноцінним двоспальним покриттям.
Авжеж вказані параметри є умовними та індивідуальними. В окремих випадках матрац розміром 160х200 може виявитись односпальним для людини з дещо нестандартною тілобудовою.

Основа матраців. Функцію підтримки в матраці виконує основа, яка визначає властивості матрацу, а відповідно його тип. За типом основи всі матраци розподіляються на пружинні та безпружинні.

Тип 1. Пружинні матраци

Пружинні матраци діляться на:
- матраци зі зв’язаними пружинами (залежні або Bonnel) та
- матраци із незалежними пружинами (незалежні або Pocket spring)

Пружинний блок Боннель - складається з конусних пружин, які встановлюються в один з’єднаний між собою ряд. Товщина сталі від 1,2 до 2,2 мм. Пружини виготовляється з загартованої високовуглецевої сталі, що забезпечує довговічність та витривалість. Кількість пружин становить від 100 до 150 од. на м2.
Основні переваги: доступна ціна, помірна жорсткість, високий рівень вентиляції.
Недоліки: характерний шум при експлуатації, відносно короткий термін використання, порушення рівності та значне коливання поверхні при натисканні масою в різних зонах («ефект хвилі», «ефект гамака»), не згинається.

Пружинний блок Pocket spring – ще називають незалежні пружини. Це високотехнологічна та якісна основа для матраців. Пружини виробляються з тих же матеріалів, що й блоку "Боннель". Однак,
по-перше - їх діаметр від 2 до 6 см,
по-друге - кількість витків доходить до 8, а
по-третє - пружин на 1м2– від 200 до 2000.
Саме останній показник здатний створити ідеальний ортопедичний ефект.

Основні переваги: безшумність, довговічність, легко досягти анатомічного та ортопедичного ефекту, гнучкість (згинається до 120 градусів), багатозонність, доступна ціна.
Недоліки: не виявлені.

Pocket spring збирають
у лінійному та шаховому порядку.

Лінійне збирання – стандартна комплектація - пружини розташовані в звичайному лінійному порядку.
Шахове збирання («мультипокет») – пружини розташовані за принципом шахової дошки, завдяки чому не залишається вільного місця між ними, а увесь простір матрацу максимально заповнений пружинками. Окрім цього, як правило, розмір самих пружин менший, а кількість набагато більша, що створює додатковий комфорт.

Тип 2. Безпружинні матраци

Матраци, в основі яких не використовують пружини, можуть складатись з одного, двох або багатьох прошарків. Найпопулярнішими основами є: латекс, ППУ, кокосове волокно, войлок, матеріал типу «меморі», інші.
Основні переваги: високі ортопедичні та анатомічні показники, максимальна довговічність, надійність, безшумність, можливість згинання, еластичність, висока витривалість навантаження.
Особлива перевага [ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ] – відсутність металічних деталей, що виключає магнітну та електростатичну дію на організм людини .

Примітка: вплив зовнішніх магнітних і електричних полів, якими оточена сучасна людина, одна із причин швидкої стомлюваності, коливання артеріального тиску, відчуттів перебоїв в області серця, головних болів і як результат - поганого сну. Тому для людей з подібними проблемами рекомендується матрац на безпружинній основі.

Тонкі матраци або Toper
Це матраци, товщина яких до 10 см. Вони, як правило, використовуються в якості додаткового прошарку для закриття нерівностей інших матраців, диванних поверхонь, у подорожах, тощо.

Тип 3. Однозонні та багатозонні матраци

Однозонні – матраци з однаковим рівнем жорсткості по всій поверхні.
Багатозонні - матраци з декількома рівнями жорсткості (від 3 до 7), що досягається шляхом використання матеріалів різного типу пружності в окремих зонах матрацу. Багатозонними можуть бути, як пружинні (Pocket spring), так і безпружинні матраци.
В моделях типу Pocket spring багатозонність досягається шляхом використання пружин різного типу та висоти.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть картинку ]

У безпружинних матрацах вказаний ефект досягається двома шляхами: різні матеріали та перфорація.
Використання різних матеріалів у безпружинному матраці – це приклад створення багатозонності, який схожий на аналогічну технологію в Pocket spring. Іншими словами, у різних зонах матрацу - різні за пружністю матеріали.
Технологія перфорації базується на принципі створення у кількох зонах одного матрацу отворів різного діаметру, при цьому матеріал залишається однорідним (наприклад латексний лист). У місцях з більш широкими отворами матрац більш м’який, у місцях з вузькими – твердий.
Багатозональність в цілому забезпечує максимальний комфорт, оскільки вага людського тіла розподілена нерівномірно . Як правило, найважчою є область таза, найлегшою - стопи.

Контрольні питання
1. Назвіть види та типи матраців?
2. Дайте опис пружинного блоку Боннель ?
3. Дайте опис пружинного блоку Pocket spring ?
4. Дайте опис безпружинних матраців ?
5. Назвіть основні переваги безпружинних матраців?
6. Що таке топер?
7. Як Ви розумієте поняття зональність?
8. Для чого існує перфорація у безпружинних матрацах?

2.1.2. Жорсткість та навантаження

Жорсткість матрацу
В залежності від структури та призначення, матраци діляться на наступні рівні жорсткості:

1. Жорсткий (інколи наджорсткий)
2. Середній
3. М’який

Кожний з цих рівнів призначений для людей різної вікової та вагової категорій. Особам від 25 до 55 років матрац підбирається в залежності від ваги людини, будови його тіла, способу життя та особистих переваг щодо комфорту.
Людям із різними захворюваннями (в т.ч. опорно-рухового апарату, проблем з хребтом, тощо), перед вибором матрацу слід звернутися до лікаря. Для хворої людини кожен випадок індивідуальний і вимагає кваліфікованої допомоги лікаря. Для інших випадків діють загальні правила щодо підбору матраців:


Правила підбору жорсткості матрацу з огляду на вік та вагу особи

Жорсткий матрац рекомендований новонародженим. У перші роки життя хребет малюка знаходиться на стадії формування, тому доцільно рекомендувати матрац з максимально жорсткою поверхнею. Це, як правило, безпружинні матраци на основі кокосової койри.
Жорсткий матрац також рекомендується людям з вагою більше 90 кг. Це можуть бути матраци з посиленим пружинним блоком або з подвійним шаром кокосової койри. Якщо у партнерів спостерігається велика різниця у вазі (більш 25-30 кг.), слід орієнтуватися на більшу вагу або підбирати багатозонний матрац.
При остеохондрозі і проблемах з поставою також слід рекомендувати жорсткі матраци.
Підліткам і молодим людям підійдуть моделі середньої жорсткості, однак якщо є проблеми із зайвою вагою, рекомендуйте матрац підвищеної жорсткості (тобто жорсткий).
М’які матраци слід рекомендувати особам старше 50 років. Таким людям в цілому не рекомендується спати на жорстких матрацах через ризик виникнення проблем в міжхребцевих дисках. Худим людям (до 55 кг) також підійдуть м'які матраци без кокосової койри або з товстим прошарком з м'яких шарів поверх кокоса.
При захворюваннях в області поперекового відділу рекомендуються виключно м'які матраци.

Примітка: Для підбору матрацу у Вашому розпорядженні є «Шкала підбору матрацу» за віком та ваговою категорією - ДОДАТОК №1. Вказаний демонстраційний матеріал, як правило, розміщений у Вашому магазині у вигляді настінного плакату.

Навантаження на матрац.
Всі матраци мають розраховані виробником рівні навантаження. Використання матрацу з високим ступенем навантаження людиною з низькою вагою, спричинятиме виникнення болісних відчуттів внаслідок надмірної жорсткості. Одночасно, при використанні особами з високою вагою матраців, не розрахованих на вказане навантаження, обов’язково призведе до пошкодження матрацу.

Увага. У разі, якщо покупець наполягає на придбанні матрацу, незважаючи на явне порушення шкали навантаження, попереджуйте останнього у письмовому порядку. Зокрема, на гарантійному талоні (у разі відсутності на накладній) зробіть помітку власною рукою: «рекомендації щодо навантаження відхилені». Вказане убезпечить Вас від рекламацій у разі пошкодження виробу або при невдоволеності анатомічними властивостями.


Контрольні питання
1.Назвіть види жорсткості матраців ?
2. Які матраци рекомендовані новонародженим ?
3. Кому рекомендовані матраци середньої жорсткості ?
4. Які матраци рекомендовані людям старше 50 років ?


2.1.3. Наповнювачі та комплектуючі матраців

При виробництві матраців застосовується величезна кількість різноманітних матеріалів, як природних, так і штучних. Це - вовна, бавовна, кокосове волокно, екстракт молочного соку тропічних рослин-каучуконосіїв , ППУ, спанбонд й ін.
ППУ - пінополіуретан – синтетичний матеріал, популярний і дуже розповсюджений у меблевій промисловості (використовується приблизно у 80% матраців як м’яке наповнення). У кожного виробника цей матеріал може називатись по-різному: Air Foam/ Eco Foam/Orto Foam/ Pino Foam/Carbon Foam.


Переваги ППУ :
- має ортопедичні властивості;
- високотехнологічний при виробництві;
- гіпоалергенний;
- вологостійкий;
- не просяде і не дасть усадку ( до 10 років).


Спрут - м’який матеріал комбінованого походження, що складається на 80% із синтетичних волокон поліестеру і на 20% з натуральних (бавовни, вовни, льону, натуральної шерсті, кінського волосся та морської трави).


Переваги матеріала “Спрут”:
- екологічно безпечний;
- легкий;
- стійкий до дії мікроорганізмів;
- гіпоалергенний.


Меморі (Memory) - це в’язкоеластична піна, яка була розроблена NASA для американської космічної програми. Мета її була гасити навантаження, одержувані космонавтами при старті. На сьогоднішній день, цей матеріал широко використовують при виготовлені матраців і подушок. Полімери, які входять до складу Memory, реагують на вагу та тепло людини – тобто, під впливом температури тіла цей в’язкий матеріал має властивості перетікати, утворюючи цим потрібні поглиблення для тіла, що забезпечує комфорт під час сну. При цьому в’язка піна не провисає і тримає належну опору.

Переваги Меморі:
- максимальний анатомічний ефект;
- максимальний комфорт;
- довговічність;
- безпечність;
- гіпоалергенність.


Латекс - матеріал на основі каучуку (спінений екстракт молочного соку каучукового дерева гевеї). Найкращий матеріал для наповнювача матраців, завдяки своїм властивостям пружності і еластичності, а також повітропроникності та термостабільності.

Сам латекс – це натуральний сік дерева гевеї, після одержання зі стовбурів дерева, проходить обробку з вуглецем та у результаті виходять мільйони мікропор. При будь-якому ступені стиску матеріал однаково дихає й дає м'якість матрацу. Латекс ідеально пристосовується до контурів тіла.


Латекс буває натуральним і штучним. Найбільш оптимальне сполучення 70% натурального і 30% штучного. Даний «коктейль» надає кращі властивості пружності й довговічності. Можливий також варіант Latex Foam - це латексований пінополіуретан - середнє між двома наповнювачами.
Латекс ще можна назвати одним із найдовговічніших матеріалів. Прикладом цього являється його використання у автомобільних сидіннях , саме це показує наскільки він може витримувати постійні навантаження та не втрачати своїх властивостей «через роки і кілометри».

Переваги Латексу:
- максимальний анатомічний ефект;
- максимальний комфорт;
- довговічність.


Кокосове волокно – натуральний матеріал, який одержують з горіха кокосової пальми з дуже гарними споживчими властивостями – не піддається гниттю від вологості, на довгі роки зберігає пружність і твердість, гіпоалергенний. Койра використовується як твердий прошарок. Твердість матрацу, у якому застосовується кокосова койра, регулюється щільністю матеріалу й відсотком латексації, чим більше латексована койра, тим вище м'якість і амортизація.
Переваги кокосової койри:
- пружний та жорсткий;
- гіпоалергенний;
- додає матрацу міцності;
- вологостійкий;
- довговічний.


Войлок - щільний матеріал з вовни, бавовни, рідше із синтетичних волокон, буває звичайний і термопресований.Спанбонд - нетканий синтетичний матеріал з поліпропіленових ниток, має високу міцність і повітропроникність, дуже щільний, також використовується як матеріал для «кишеньок» незалежного пружинного блоку.
Бавовна - забезпечує ідеальний мікроклімат – повітропроникний, завдяки чому дає відчуття прохолоди - ефект «літо».
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть картинку ]


Овеча вовна - на сьогоднішній день вважається найбільш здоровим, гігієнічнім і відмінно теплорегулюючим матеріалом – зберігає теплоту тіла людини - ефект «зима».
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть картинку ]


Ефект Зима / Літо - побажання всіх покупців, яке використовується в 99% матраців. Досягається прошиттям шару шерсті (вовни) та бавовни між наповненням та чохлом матрацу або в самому чохлі.
2.1.4. Комплектуючи матраців

Аератор. Це бокові отвори у матраці для забезпечення вентиляції. Для того, щоб матрац відповідав вимогам комфортного сну необхідно, щоб він «дихав». Завдяки аераторам внутрішні матеріали матрацу довше зберігаються, волога не утримується всередині, відтак відсутній неприємний запах та відчуття вологи.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть картинку ]
Єврокаркас - це моноблок ППУ по периметру матрацу. ППУ високої щільності, товщиною 50 мм, надає краям матрацу додаткову опору, запобігає від просідання і формує зовнішній вигляд.

Сталева рамка - це товстий сталевий провід по периметру матрацу. Сталь високої щільності, товщиною 5 мм, надає краям матрацу додаткову опору, дає захист при бічних навантаженнях, запобігає від просідання і формує зовнішній вигляд.


13 EMBED PBrush 1415


13 EMBED PBrush 1415


Чохли матраців (поверхня) бувають з’ємними та цільними.З’ємний чохол, як правило на блискавці. Дозволяє знімати покриття матрацу та очищувати її в окремому порядку. Більшість чохлів дозволяється чистити виключно у спеціалізованих хімчистках, в деяких випадках виробник дозволяє прасувати виріб у домашніх умовах.
[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть картинку ]2.1.5. Тканини поверхні матрацу

Для виготовлення поверхонь матраців використовуються такі матеріали:Жаккард. Матеріал з високою щільністю плетіння ниток, міцні і довговічні. Жаккард має у своєму складі бавовну і поліестер. При виробництві тканина може мати спеціальну обробку, що забезпечує їй антибактеріальні властивості. Для виготовлення якісного чохла передові компанії-виробники застосовують змішаний варіант, 60% бавовни і 40% синтетики.

Стрейч -жаккард
Сучасна високоеластична тканина з ефектом "дихання", яка створює оптимальний мікроклімат , хороший волого і повітрообмін, зберігаючи при цьому всі кращі якості жаккарда. У неї висока щільність плетіння нитки, вона міцна і довговічна, має у своєму складі бавовну, поліестер і еластан. Склад: 27% бавовни, 65% поліестеру, 8% эластану. Використовується при виробництві матраців преміум сегменту.

Трикотаж
Тканина отримана сплетінням петель з однієї або декількох ниток на трикотажних машинах. Матеріал має багатошарову конструкцію, що додає об’єм, м’якість, стійкість до деформації, зминання. Трикотажні чохли зносостійкі і не створюють пилу. Трикотаж - матеріал, що має незвичайні властивості: він зігріває в холод і охолоджує в спеку, здатний бути легким і елегантним і, в той же час, набувати будь-якої форми. Склад: бавовна, лайкра, поліестер, віскоза, акрил. Використовується при виробництві матраців преміум та єліт сегментів.Контрольні питання
1. Що таке ППУ? Назвіть основні переваги.
2. Що таке матеріал меморі? Назвіть основні переваги.
3. Що таке латекс? Назвіть основні переваги.
4. Де використовують спанбонд, бавовну, овечу вовну?
5. Назвіть функції аератора.
6. Для чого використовують єврокаркас?
7. Назвіть переваги використання стальної рамки.
8. Які бувають чохли матраца?
9. Назвіть основні тканини поверхні матрацу?


2.1.6. Виробники матраців (наші партнери)

«GUTEN KAUF», Німеччина
«Guten Kauf» - німецька торгова марка створена з ініціативи Центру економічного розвитку Східної Європи (Ost Europa Centrum) за фінансової підтримки міжнародного концерну «Allianz» (Німеччина).
Матраци торгівельної марки «Guten Kauf» - це результат спільної праці лікарів, технологів, інженерів Німеччини, які винайшли унікальні технології розробки та скріплення матеріалів. При виготовленні товарів торгівельної марки «Guten Kauf» використовується найсучасніше обладнання та матеріали найвищої якості. На виробництві, яке знаходиться у Дніпропетровську, постійно перебуває робоча група з Німеччини, яка слідкує за дотриманням норм якості та відповідності продукту патентним зобов’язанням.
Особливості: обмежений модельний ряд, однак найвища якість продукції. Довготривала гарантія на матраци – від 5 років. Найменша кількість рекламацій (зауважень від клієнтів).

«МАТРОЛЮКС», м. Дніпропетровськ

Компанія «MATROLUXE» є провідним українським виробником матраців, ліжок та інших категорій товарів для сну.
Підприємство було створено в 2004 році. Сьогодні це сучасне виробництво, оснащене новітнім устаткуванням.
Технологічні процеси й матеріали, які використовуються на фабриці «MATROLUXE», піддаються суворому постійному контролю якості, не тільки технічних служб фабрики, але й державних органів СЕС, сертифікації та стандартизації.
Особливості: агресивна поведінка на ринку, широкий асортимент, швидкі темпи розвитку, відмінно організована логістика, гнучкість замовлень та оперативність виконання поставок.

«КОМ-ФОР», м. Харків
«КОМ-ФОР» - молода компанія що динамічно розвивається, спеціалізується на виробництві ортопедичних пружинних та безпружинних (латексних та кокосовових) матраців, а також постільних речей: подушок, ковдр, топперів і наматрацників. ТОВ «КОМ-ФОР» створено в 2005 році.
Особливості: якісні матраци, дещо страждає логістика. Поведінка на ринку – помірно агресивна.

«ВЕЛАМ», м. Миколаїв
Компанія «ВЕЛАМ» була заснована в 1991 році. В 1996 р. фірма перейменована у виробничо-торговельну фірму ТОВ «ВЕЛАМ».
Участь у великих спеціалізованих виставках, відвідування міжнародних виставок, нові й важливі знайомства, поступово підвищували імідж торговельної марки й довіру до вітчизняного виробника в покупців. У 2003 році Велам стає дворазовим володарем титулу “Золота торгова марка України”. Статус фірми відкрив багато обріїв, які здавалися просто недосяжними.
На даний час, компанія «ВЕЛАМ» –це сучасне виробництво, приклад професійного і чесного бізнесу, рівний серед рівних в європейському співтоваристві підприємств меблевої галузі. Це компанія з багатою історією і бездоганною репутацією; компанія, яка продовжує розвиватися і займати лідируючі позиції в промисловому комплексі України.
Особливості: принциповість при створенні матраців, не використовують зайві «маркетингові» матеріали, вироби дуже надійні. Асортимент залишається незмінним впродовж багатьох років, однак якість постійно вдосконалюється та покращується.

ЕММ “Єкатиринославські меблеві майстерні ”, м. ДніпропетровськЗа час роботи компанії ЕММ був пройдений величезний шлях від невеликого цеху, до сучасної фабрики по виробництву ортопедичних матраців, оснащеної високотехнологічним устаткуванням провідних виробників Європи й США. Молода, дуже амбіційна компанія. Має власну торгівельну мережу. Веде агресивну боротьбу на ринку.

«МЕБЛІ ЛАТОНИ», Дніпропетровська обл.
Компанія «ЛатонаПрайм» і ТМ «Меблі Латони» засновані в 2011 р. Сьогодні це високотехнологічне, сучасне виробництво європейського рівня. Основною діяльністю компанії є виготовлення безпружинних матраців, матраців на пружинних блоках.
«Меблі Латони» пропонує широкий асортимент продукції для сну і гармонійного відпочинку, володіє гнучкою ціновою політикою.

Контрольні питання
1. Розкажіть про торговельну марку “GUTEN KAUF”.
2. Розкажіть про фірму «MATROLUXE».
3. Розкажіть про фірму «ВЕЛАМ».

2.2 Ліжка, Комоди, Тумби91% ліжок, комодів та тумб в нашій мережі – виготовляються з натурального дерева. Меблі, виготовлені з натуральних компонентів, не містять токсичних речовин і виділяють приємний природний аромат. Вони відмінно підходять для облаштування спальної кімнати, а турботливі батьки просто зобов'язані віддати перевагу натуральним виробам при покупці дитячих ліжок.
Екологічність - не єдина перевага подібних дерев’яних виробів. Дивовижний дизайн та легка вага роблять ложе з деревини хорошим доповненням для приміщень будь-якого дизайну. Вони підкреслюють вишуканість інтер'єру, відтворюють теплу і затишну атмосферу в приміщенні.
Практичність і міцність - важливі переваги дерев'яних меблів. Запас міцності дозволяє витримати значну вагу. Крім того, такі конструкції прості в обслуговуванні і легко піддаються ремонту.

2.2.1. Типи деревини
Сосна (щільність: 450500 кг/мі) (ялина, смерека – родина хвойних вічнозелених) - одна з найпопулярніших порід дерева, що використовується в меблевій промисловості. Легко обробляється, шліфується і порівняно стійка до дії шкідників. Основна перевага – доступна ціна. Вважається м’якою породою дерева. Виробник ТИС.
Бук (щільність: 650 - 670 кг/мі) - деревина, яка має дрібну однорідну текстуру, що не містить сучків, дозволяє легке фарбування та обробку будь-якими інструментами. Бук, на відміну від дуба, швидко сохне, легко склеюється і шліфується. Меблі, зроблені з масиву бука характерні своєю високою зносостійкістю, надійністю, міцністю і довговічністю. Виробники: ТИС, «Єстелла», «Стадник».
Дуб (щільність: 690-720 кг/мі) - не тільки одна з найміцніших порід дерева, але й престижна та статусна. Меблі з нього - міцні, надійні, крім того, фасади з дуба відрізняються презентабельним зовнішнім виглядом: подібні гарнітури найбільш гармонічні в приміщеннях. Варто відзначити і особливу естетику меблів з дуба: на його зрізі завжди присутній особливий оригінальний малюнок (текстура). Виробник ТИС, ПП «Шалан».

Контрольні питання
1. Назвіть основні переваги дерев’яних меблів?
2. Назвіть типи деревини , що використовують при виробництві ліжок?
3. Назвіть виробників та матеріали ліжок, які вони виробляють.

2.2.1. Складові частини ліжка
А) Ізголів'я (бильця голови) – це головний декоративний елемент ліжка. Воно буває плоским або зігнутим, суцільним або ажурним, гратчастим, плетеним, вертикальним або похилим, з прикрасами у вигляді башточок, різьблення, розписи і так далі. Зустрічаються також ізголів'я суцільні або розділені надвоє, оббиті тканиною або шкірою.
Б) Ізніжжя (бильця ніг). Якщо ізголів'я є в будь-якого ліжка, то наявність ізніжжя залежить виключно від моделі ліжка.
В) Царги (бічні панелі)
Г) Каркас або ортопедичні ламелі (наукова назва – ЛАТОФЛЕКС).
Наявність каркасу з ортопедичними ламелями або самих ламелей дозволяє матрацу виконувати свої функції. Каркас складається з рамки, ніжок, ламелей, ламелетримача. Головним завданням ортопедичної ламелі є функція амортизатора, таким чином дерев’яні ламелі частково беруть на себе вагу людини, яка лежить на ліжку.
Для кожного типу матрацу є свої вимоги відстані між ламелями (в см):
Матраци з пружинним блоком БОННЕЛЬ – 6.0 – 6.5 см.
Матраци з пружинним блоком ПОКЕТ СПРІНГ – 4.0-4.5 см.
Безпружинні матраци 2.5 - 4.5 см.

Деякі моделі обладнані підйомним механізмом. Він дозволяє легко прибирати під ліжком, а інколи використовувати простір під матрацом для зберігання постільних та інших речей.Процес підйому основного навантаження беруть на себе газові ліфти, вставлені в спеціальний механізм, при цьому вистачить зусиль 10-ти річної дитини.
Виїзні ящики (шухляди) – ще один з варіантів компактного використання простору в спальні.


Контрольні питання
1.З яких частин складається ліжко ?
2. Назвіть основну функцію ламелів?
3. Назвіть відстань між ламелями для кожного типу матраца?
4. За рахунок яких елементів ліжка можна створити додаткове місце для зберігання речей?

Основні виробники ліжок:

«Естелла», м. Львів.
Всі вироби торгової марки «Естелла» виготовляються виключно з натурального дерева – бука, тому вони відрізняються високою якістю і приємним декоративним виглядом. ТМ «Естелла» характеризується відповідальністю, високою якістю роботи, дуже малим коефіцієнтом бракованих виробів, тощо.Що таке щит: деревина з декількох частин
Що таке массив: суцільна деревина

Особливості продукції:
8 кольорів (білий – ціна +25%);
матеріал бук (щит, массив);
букові пресовані ламелі;
наявні моделі з підйомним механізмом;
компактна та якісна упаковка ліжка;
термін виробництва (2-3 тижні).

«ТИС», Львівська область, смт. Соснівка.
Приватне підприємство «ТИС» основним напрямком діяльності є виробництво меблів з натурального дерева (кухонні кутки та столи, ліжка та стільці). В нашій мережі представлено широкий асортимент ліжок цього виробника, ведеться тісна співпраця, що дає можливість виробництва ексклюзивних моделей виключно для WTG, «Світ/Імперія Матраців».
Оригінальна та водночас високоякісна продукція «ТИС» виробляється завдяки втіленню на виробництві сучасних технологій та екологічно чистих матеріалів виробництва українських та європейських фірм. Якість готової продукції контролюється на всіх етапах виробництва.
Особливості виробництва:
- матеріал (на вибір: сосна, бук, дуб);
- 8 кольорів (білий - ціна +10%), додатково серія олійних фарб;
- «частковий щит» - матеріал не суцільний, завдяки чому дерево не покрутиться;
- букові ламелі;
- можливість комплектації всіх ліжок виїзними ящиками;
- термін виробництва 3-4 тижні.

ПП «Стадник», смт. Путила, Чернівецька обл.
Невелике виробництво меблів з характерними особливостями моделей ліжок, як масивних і дуже міцних, так і більш елегантних.
матеріал (сосна, бук – в залежності від моделі ліжка);
8 кольорів (білий +10%);
ламелі - звичайні міцні планки;
термін виробництва 1 місяць.

ПП «ШАЛАН», Закарпаття.
Особливості виробів:
матеріал – масив дуба;
близько 50 кольорів виконання;
можливість комплектації будь якої моделі виїзними ящиками або підйомним механізмом;
виключення - немає каркасу всередині ліжка;
доплата за білий колір 15%
термін виробництва 1 - 1,5 міс.

«Матролюкс», «Комфор» та «[ Cкачайте файл, чтобы посмотреть ссылку ]»
Виготовляють в основному тканинні ліжка. Особливості виробів:
наявність підйомного механізму;
сам каркас ліжка – ДСП, МДФ;
масивність та сучасний інтер’єр;
оббивка: тканина, екошкіра.

Контрольні питання
1. Назвіть основних постачальників ліжок, комодів, тумб?
2. Чим щит відрізняється від массиву?
3. Назвіть особливості кожного виробника ліжок.


ІІІ. Базові товари
До базового асортименту товарів нашої мережі відносяться: каркаси, шафи та шафи-купе, дивани, столи та інші меблі. Продаж вказаного асортименту має велике значення для Компанії.
Особливістю базових товарів є те, що їх асортиментний ряд не представлений у наших магазинах у повному обсязі за відсутністю відповідних виставкових площ, однак важливість їх реалізації від цього не зменшується.

Контрольні питання
1. Перелічіть базовий асортимент товарів нашої мережі.
2. Назвіть особливість базового асортименту.

ІV. Супровідні товари

До супровідних товарів відносяться малогабаритні речі з категорії аксесуарів для сну: наматрацник, підматрацник, постільна білизна, ковдри, подушки, халати, рушники, іграшки, тощо.
Наматрацник – чохол для захисту матраца від забруднення та пошкоджень. Він збільшує термін експлуатації матрацу, зручний в експлуатації. Бувають водонепроникні – використовують для дітей та хворих людей.
Топ-продажів наматрацників складають наматрацники «Чемпіон – 3» ВТФ «Велам», також цей аксесуар пропонують такі виробники як ЕММ, «Матролюкс», «Балакком» (ТЕП).
Підматрацник призначений для запобігання імовірного тертя матрацу і каркасу ліжка , для захисту матрацу від пилу, для істотного подовшення терміну експлуатації матрацу. Добре себе відрекомендували підматрацники виробництва «Матролюкс».
Розміри наматрацників та підматрацників відповідають розміру матрацу.
Постільна білизна
Постільна білизна, що складається з бавовняних ниток - одне з найоптимальніших варіантів для нашого сну. Наше тіло протягом всієї ночі буде контактувати з постільною білизною і від того, наскільки вона приємна для тіла і відповідає гігієнічним нормам, буде залежите наше здоров'я.
Основні розміри : полуторний, двоспальний, сімейний, євростандарт.

Розміри
підковдра
простирадло
наволочка

Полуторний
160х215
160х215
50х70

Двоспальний
180х215
240х215
50х70

Сімейний
150х215 (2шт.)
215х240
70х70

Євростандарт
200х215
240х215
70х70

*Розміри можуть змінюватись в залежності від виробника!


Контрольні питання
1. Перелічіть супровідні товари.
2. Що таке наматрацник?
3. Для чого потрібен підматрацник?
4. Перелічіть основні розміри постільної білизни.

КОВДРИ ТА ПОДУШКИ
Ковдри та подушки бувають різноманітних розмірів та наповнення, як з натуральних, так і зі штучних матеріалів.

Подушки відрізняються за типом наповнення:
а) традиційні пухо-перові подушки.
Переваги: натуральність, зручність використання, довговічність.
Недоліки: сприятливе середовище для мікроорганізмів, бувають алергенні, висока ціна.

а) Поліефірні подушки, на основі синтетичних волокон. Можуть бути у вигляді кульок або ниток.
Переваги: низька ціна, не збивається (відносно довго), довговічні, матеріал дихає, можна прати, відсутні сторонні запахи, гіпоалергенні.
Недоліки: низький рівень екологічності, низька анатомічність.

в) Латексні та меморі подушки. В основі вже знайомі нам матеріали.
Переваги: висока ортопедичність, анатомічність, доступна ціна, не збивається, довговічні, матеріал дихає, гіпоалергенні.
Недоліки: не виявлені

г) Подушки з нетрадиційними наповнювачами. В основі можуть бути гречана луза, льон, стружка.
Переваги: ортопедичність, матеріал дихає.
Недоліки: низька анатомічність, схильність до передчасного псування.

КОВДРИ
В якості наповнювачів для ковдр використовуються вже відомі нам матеріали: поліефірні волокна, вовна, бавовна, пух-перо, лебединий пух, верблюжа шерсть та ін..
Умовно ковдри можна поділити на: літні, зимові, міжсезонні, універсальні (4 сезони).


Контрольні питання
1.Назвіть типи наповнення подушок ?
2. Назвіть основні переваги латексних та меморі подушок ?
3. Які наповнювачі використовуються для ковдр?
Додатки :
Додаток 1.


Додаток 2. Таблиця основних виробників та моделей матраців.
виробник
БОНЕЛЬ
ПОКЕТ стандарт
ПОКЕТ преміум
БЕЗПРУЖИННІ преміум
БЕЗПРУЖИННІ ппу

ГК
бремен дрезден штутгарт
гамбург, квель, гретхен, берлін
блюм, едель, мюнхен
фраулін
нема

Латона
ларго 3, Мінт
Лавр, карі, коріца
лагуна, ріф, зіра
джем, глазурь
суфлє

Комфор
Акцент лайт з/л, Акцент 2+,
магнум кокос, делайт (софт), орієнт
делайт (меморі, латекс), комфі, траст
віско енерджи
оптіма, класік

Велам
супер хіт, міраж
кристал, агат, топаз
стронг-лайт, сьоме небо,
коко латекс, пармезан
нема

dr.Matson
лімо, мото
візард
нема
нема
нема

ML
Сідней бонель(фокс), стандарт 3
софія, софія люкс, сан маріно покет (фокс),
скай (серія натюрель), барселона
мілан, латекс кокос (ультра)
серія ФОКС

ЕММ
стандарт, класік 2в1 кокос
дейлі 2 в 1, екстра
екстра латекс
нема
Бетта13 PAGE \* MERGEFORMAT 14815ВИДИ МАТРАЦІВ:
(дорослі та дитячі)
(односпальні та двоспальні)

Пружинні

Безпружинні

Залежні пружини
Bonnel

Незалежні пружини
Pocket spring

Тонкі матраци
до 10 см
Toper

На латексній,ППУ та інших основах, а також комбіновані


Однозонні альні

Багатозонні альні
Приложенные файлы

  • doc 1444241
    Размер файла: 7 MB Загрузок: 0

Добавить комментарий