Коливальні процеси в техніці та живій природі


Чтобы посмотреть презентацию с картинками, оформлением и слайдами, скачайте ее файл и откройте в PowerPoint на своем компьютере.
Текстовое содержимое слайдов презентации:

Коливальні процеси в техніці та живій природі
style.rotation
КоливанняКоливання – це рухи що повторюються за рівні проміжки часу

Коливальний рух 1)За фізичною природою коливання поділяють на механічні та електромагнітні. 2)За характером коливання поділяють на вільні,вимушені та автоколивання. Коливання досить різноманітні за своєю фізичною природою,але вони мають спільні закономірності й описуються однотипними математичними методами.

Механічні коливання Механічні коливання-педіодичне зміщення тіла то в один,то в другий бік відносно положення рівноваги. Механічна система,в якій одне або декілька тіл можуть здійснювати коливальні рухи,називають коливальною системою

АвтооливанняЩе одним видом незагасальних коливань є автоколивання. Це коливання, які підтримуються внутрішніми джерелами енергії системи, коли не діє зовнішня періодична сила. Наприклад, настіний годинник з маятником або наручний механічний годинник - це механічні автоколивальні системи.

Математичний маятник  Математичний маятник- тіло типу матеріальної точки, підвішене на довгій невагомій нерозтяжній нитці 
ppt_wr
ppt_yppt_yppt_y Пружинний маятник Пружинний маятник складається з тягарця масою m, зєднаного з пружиною жорсткістю k. Якщо зовнішньою силою вивести систему з положення рівноваги, вона може коливатися відносно положення.
ppt_yppt_yppt_y
ppt_y Вимушені коливання У природі і техніці дуже часто реалізуються не власні, а вимушені коливання, тобто коливання під дією зовнішньої (змушуючої) сили. Приклади: вимушені коливання здійснюють дерева і фрагменти споруд під натиском вітру; підлога машинного залу на заводі.
style.rotation
Характеристика коливань 
style.rotation
style.rotationppt_wppt_y Формули
style.rotationstyle.rotationppt_yppt_yppt_y
style.rotation

Приложенные файлы

  • pptx 1616455
    Размер файла: 9 MB Загрузок: 2

Добавить комментарий