Юридичні задачі з адвокатури


Завдання № 1
Громадянин Ганущак І.П. помер 8 березня 2014 року. 2 березня 2014 року ним був складений заповіт на все майно на користь своєї сестри. На момент смерті Ганущака І.П. у нього залишились спадкоємці: син-інвалід 3 групи; дочка, що досягла 60-річного віку через місяць після смерті спадкодавця та дружина спадкодавця 76 – річного віку. Дружина померлого спадкодавця відмовилася від належної їй частки у спадковому майні на користь сина. Сестра померлого подала до нотаріуса заяву про прийняття спадщини і оформила свідоцтво про право на спадщину за заповітом не усе майно спадкодавця. Інші спадкоємці заяви про прийняття спадщини нотаріусу не подавали. Чиї із спадкоємців права порушені?
Підготувати позовну заяву від спадкоємця, права якого порушені;
Визначити його частку у спадковому майні;
Визначити підсудність та ціну позову.
Завдання № 2
Громадянин Петращук І.П. помер 22 лютого 2014 року. На момент смерті Ганущака І.П. у нього залишились спадкоємці, які постійно проживали разом ним до дня смерті: син 18 років; троє онуків, мати яких померла через два місяці після сметрі свого батька – спадкодавця та дочка, яка на момент смерті батька перебувала за кордоном і повернулася до України 23 вересня 2014 року за характером своєї роботи, заяви про прийняття спадщини до нотаріуса не подавала. На момент повернення дочки спадкоємця до України, усі інші спадкоємці спадщину померлого уже оформили.
Підготувати позовну заяву про продовження строку прийняття спадщини від спадкоємця, який пропустив строк на прийняття спадщини;
Визначити його частку у спадковому майні;
Визначити підсудність та відповідачів у справі.
Завдання № 3
23.10.2013 року помер громадянин Заєць Ю.А., єдиним спадкоємцем став його повнолітній племінник Микола. Після прийняття спадщини Микола дізнався, що його покійний дядько за місяць до смерті уклав із громадянином Вовком А.І. договір позики та отримав від нього гроші в суммі 5 000 грн., на строк у 3 місяці, які не повернув. 30.09.2014 року Вовк А.І. звернувся з вимогою про повернення боргу спадкоємцем. Микола не погоджується, мотивуючи тим, що особисто він ніяких грошей у громадянина Вовка А.І не брав. Чи зобовязаний повертати борг Микола громадянину Вовку А.І.?
Підготувати позовну заяву від Вовка А.І. про повернення суми боргу;
Визначити пеню та інші суми, які підлягають нарахуванню та поверненню кредитору;
Визначити підсудність та ціну позову.

Приложенные файлы

  • docx 8816283
    Размер файла: 14 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий