ТСП сендвич панели


Міністерство освіти і науки України
Київський національний університет будівництва і архітектури
Кафедра технології будівельного виробництва
Науковий реферат
на тему: «Технологія влаштування сендвіч-панелей»

Виконала: Ст.. гр. АБС 33А Палій А.О. Перевірив:Ярмоленко М.Г.
Київ 3013
План
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. 1.1 Короткі історичні відомості 1.2 Область застосування,види сендвіч-панелей 1.3. Структура сендвіч-панелей 1.3.1 Структура стінових панелей 1.3.2 Структура покрівельних панелей 1.4 Матеріали, що використовуються 1.4.1 Покриття 1.4.2 Утеплювач
РОЗДІЛ 2.МОНТАЖ СЕНДВІЧ-ПАНЕЛЕЙ. 2.1 Каркас 2.2 Засоби кріплення
РОЗДІЛ 3. ЕКОЛОГІЧНІСТЬ ТА БЕЗПЕЧНІСТЬ СЕНДВІЧ-ПАНЕЛЕЙ. 3.1 Екологічність 3.2 Вогнетривкість
ВИСНОВОК
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
ВСТУП
 Завдяки своїм чудовим експлуатаційними властивостями,високій технологічності  виробництва (як наслідок – високі швидкість і якість монтажу), багатій кольоровій гамі, а також широкому діапазону розмірів і модифікацій, які надають можливість реалізації різноманітних конструктивних і архітектурних рішень, будівельні сендвіч-панелі є матеріалом, який знаходить широке застосування в будівництві промислових будівель (склади, ангари, виробничі цехи); будівель і приміщень громадського та побутового призначення (офіси, магазини);автозаправних станцій, авто мийок, авто сервісів; спортивних споруд (у тому числі льодових споруд); виробничих та складських приміщень для підприємств харчової промисловості та сільського господарства (в тому числі, наприклад, птахоферми, ферми з вирощування грибів); будівель холодильників і морозильників; приміщень з підвищеними санітарно-гігієнічними вимогами (в тому числі медичного призначення); при реконструкції і утеплення старих будівель і приміщень .
     Власне  кажучи, практично будь-яка малоповерхова  будівля, починаючи  з автомийки і закінчуючи великим супермаркетом, може мати огороджувальні конструкції, змонтовані з сендвіч-панелей. Також з них можуть монтуватися мобільні модульні споруди.
     Переваги таких модульних повнозбірних будівель полягає в тому, що, будучи повністю змонтованими і обладнаними, вони можуть легко транспортуватися. Широкі можливості транспортування роблять ці конструкції особливо привабливими для постачальників послуг мобільного зв'язку. Використання їх також ефективно і при вирішенні ряду завдань МНС. Ще одним напрямком застосування сендвіч-панелей можна назвати малоповерхове житлове будівництво. У цьому напрямку є і деякий іноземний досвід, а серед українських виробників існують деякі компанії, фахівцями якоих розроблені ряди типових рішень котеджів і таун-хаусів з захисними конструкціями з сендвіч-панелей. У порівнянні з традиційними будівельними матеріалами сендвіч-панелі відрізняються наступними перевагами: високими теплоізоляційні характеристики, невеликою питомою вагою, високою технологічністю і простотою монтажу, високим ступенем заводської готовності, вологостійкістю, шумоізоляційними властивостями, стійким антикорозійним покриттям, презентабельним зовнішнім виглядом, екологічною чистотою, а також при їх використанні скорочуються транспортні витрати, знижується навантаження на фундамент, відсутня необхідність додаткової обробки (поверхня таких панелей має закінчений вигляд і не потребує подальшої обробки). Зовнішні стіни, що виконуються за технологією легких огороджувальних конструкцій, що передбачає використання сендвіч-панелей, повинні відповідати основним технічним та функціональним вимогам, що пред'являються зазвичай до огороджувальних конструкцій. 
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ. 
1.1 Короткі  історичні відомості 
     Сендвіч-панелі винайшов інженер з Америки  – Франк Ллойд Райтон, який на початку 1930-х років вперше застосував сендвіч-панелі в будівництві проекту "Unsonian". Основною метою, при конструюванні перших сендвіч-панелей, було поєднання простоти і краси у відносно недорогих будівлях.
     У 1950-і роки студент архітектурного університету і брат засновника Компанії "Dow Chemical" Олден Б.Доу почав  перейматися питанням застосування в сендвіч-панелях  новітніх енергозберігаючих  технологій. Саме Доу створює перші  тришарові сендвіч-панелі, які володіли самим широким спектром позитивних якостей. Ці панелі легкі при монтажі, теплозберігаючі, надійні і передбачають різні види декорування фасаду. За рахунок цих основних характеристик, сендвіч-панелі отримали путівку в життя і забезпечили постійний попит серед забудовників. Але, не дивлячись на всі позитивні якості, сендвіч-панелі мали один серйозний недолік – час виробництва. Виробництво перших сандвіч-панелей вимагало серйозних витрат часу й існуючі виробничі потужності просто не встигали робити панелі в потрібній кількості.
     Перше конвеєрне виробництво було налагоджено в 1959 році. Компанія "Koppers" перетворила автомобільний завод в Детройті в завод з виробництва сендвіч-панелей. Виробничий процес був дуже повільним.
     1960 - компанії "Alside", ввівши  ряд  істотних удосконалень в процес  виготовлення сендвіч-панелей, знизила час і збільшила швидкість виробництва. Саме з 1960 року сандвіч-панелі отримали своє масове поширення.
     У Радянському Союзі набули масового поширення панелі пошарового збору, де не застосовувалися клейові технології. Вони заповнювалися теплоізолюючим компонентом – мінеральною ватою, проте технологія виробництва клеєних стінових панелей мала суттєвий недолік – відсутність в нашій країні якісних теплоізоляційних матеріалів, клеючих речовин та обладнання.
     Сьогодні  процес виготовлення сендвіч-панелей сильно спростився завдяки високоякісного, в основному, імпортного устаткування для їх виробництва. Панелі виготовляються шляхом приклеювання профільованих сталевих листів до утеплювача за допомогою спеціального клею. Звичайно, для цих цілей застосовується гарячеоцинкована сталь з різними полімерними покриттями.  
1.2 Область застосування, види сендвіч-панелей 
     Якщо  відкинути архітектурні та естетичні  вимоги до будівельних об'єктів, то сендвіч-панелі можна було б назвати  ідеальним будівельним матеріалом.
     По-перше, сендвіч-панелі по теплотехнічних характеристиках  перевершують традиційні будівельні матеріали (цегла, дерево, бетон) приблизно в 10 разів. Маса сендвіч-панелей  в 10 – 20 разів менше, ніж у традиційних матеріалів. Тобто можна значно знизити навантаження на фундамент, а в якихось випадках обходитися і зовсім без нього. Значно знижуються і витрати на транспортування - немає необхідності в перевезенні важких залізобетонних панелей або цегли.
     По-друге, сендвіч-панелі недорогі і надійні конструкції, вони дозволяють економити буквально на кожному етапі будівництва, причому не тільки гроші, але й час. Наприклад, кріплення сендвіч-панелей до каркаса проводиться дуже швидко за допомогою самонарізуючих болтів по металу або дерева – залежно від того, з чого зроблений каркас. До речі, завдяки цьому можна при необхідності навіть демонтувати конструкцію і перевезти будівлю в інше місце.
     По-третє, сендвіч-панелі не вимагають додаткової обробки. Їх поверхні – тонколистова оцинкована сталь – ще на заводі фарбуються надійною фарбою або покриваються шаром полімеру (поліестр, Пурал, PVF-2 і т.д.).
     Швидкість будівництва  з  сендвіч-панелей  на кілька порядків вище, ніж з піноблоків, цегли та залізобетону. Тому панелі використовуються перш за все  при  будівництві  швидкомонтованих будівель. Очевидно, що швидкість будівництва  будівель і споруд в наш час  дуже важлива, особливо при будівництві  складів, виробничих, сільськогосподарських  і торгових будинків, де час – гроші, в першу чергу. Чим швидше об'єкт буде побудований, тим раніше і більше буде на ньому зароблено, тим швидше він окупиться і почне давати прибуток.
     Панелям властиві високі експлуатаційні характеристики, у тому числі і через зменшення  металоємності конструкцій, що важливо  в будівництві та його загальної  вартості.
     Полімерне покриття має високий опір до стирання, стійке до взаємодії з кислотними середовищами, а також до ультрафіолетового випромінювання. Поверхня  панелей ідеально підходить для  застосування в якості зовнішніх  та внутрішніх стін, тому що не вимагає  ніякої додаткової обробки.
     Сендвіч-панелі мають високий рівень стійкості до широкого кола хімічних речовин, масел і розчинників, до корозійного впливу навколишнього середовища. Панелі механічно міцні. Вони служать хорошим захистом від різних зовнішніх факторів.
     Зважаючи  на всі  переваги сендвіч-панелі зазвичай використовують у будівництві:
Виробничих будівель промислових підприємств, включаючи допоміжні та побутові приміщення та споруди;
адміністративних будівель;
складів, терміналів і портів;
сільськогосподарських споруд різного призначення;
готелів;
магазинів;
підприємств зв'язку;
холодильних та морозильних камер;
підприємств побутового обслуговування;
культурно-видовищних об'єктів, спортивних споруд;
утепленні існуючих будівель
шумоізоляції існуючих будівель і споруд
створенню шумозахисних перешкод.
     В залежності від специфіки використання сендвіч-панелі класифікують за трьома основними ознаками:
     За  функціональним призначенням:
стінові сандвіч-панелі;
покрівельні сандвіч-панелі;
оздоблювальні (застосовуються при реконструкції і утепленні старих будівель і приміщень).;
холодильні сендвіч панелі застосовують для монтажу морозильних камер;
     За  видами облицювання:
сталь холоднокатана гарячеоцинкована;
сталь холоднокатана гарячеоцинкована з полімерним покриттям (найбільш поширена);
сталь, покрита гранітної крихтою;
композитні полімерні матеріали (для внутрішніх перегородок, холодильних камер).
     За  видами наповнювача:
мінеральна вата
пінополістерол;
пінополіуретан.
1.3 Структура  сендвіч-панелей 
1.3.1 Структура  стінових панелей 
     Стінові сендвіч-панелі застосовуються для зовнішніх стін і внутрішніх перегородок будинку. З'єднання суміжних стінових сандвіч-панелей виробляють за принципом «паз у паз». Це дозволяє значно прискорити процес монтажу, усунути додаткові монтажні елементи і т.д. Досвід промислового будівництва свідчить, що застосування тришарових сендвіч-панелей з утеплювачем є найбільш оптимальним вибором для монтажу конструкцій (Рис. 1.3)

     
Рис 1.3. – Структура стінових панелей
оцинкована тонколистова сталь з багатошаровою обробкою і полімерним покриттям
двохкомпонентний синтетичний клей на поліурітановой основі.
конструкційні ламелі мінеральної вати на основі базальтового волокна.
лабіринтові замкові з'єднання
 1.3.2 Структура  покрівельних панелей 
     Покрівельні сендвіч-панелі можуть застосовуватися при монтажі і настилі покрівлі з кутом ухилу не менше 5%. З'єднання суміжних покрівельних сендвіч-панелей відбувається таким чином – одна панель кладеться внахлест на іншу (для цього на багатьох заводах, або на об'єкті силами монтажників «підрізають» утеплювач біля краю панелі), далі саморізами прикручують панель до несучих конструкцій. Це швидко і легко дозволяє провести монтаж. Особливості обробки країв панелей забезпечують щільність, надійність і водонепроникність стиків сендвіч-панелей покрівельних, підвищує термін експлуатації об'єкта (Рис.1.4)

Рис. 1.4 – Структура покрівельних панелей
оцинкована  тонколистова сталь з багатошаровою  обробкою і полімерним покриттям 
двохкомпонентний синтетичний клей на поліурітановой основі.
конструкційні ламелі мінеральної вати на основі базальтового волокна.
лабіринтові замкові з'єднання типу.
трапецієподібна ламель з мінеральної вати на основі базальтового волокна.
1.4  Матеріали, що використовуються 
1.4.1 Покриття 
     В обшивках сендвіч-панелей  використовується оцинкована сталь, алюцинк і забарвлена оцинкована сталь  з  полімерним покриттям  поліестер. Популярністю у  замовників користуються сендвіч-панелі з  комбінованими  обшивками: оцинкована сталь / алюцинк, оцинкована сталь / пофарбована сталь, алюцинк / пофарбована сталь. Можливо  використання під замовлення покриттів  пластізол (полівінілхлорид), пурал, PVF2 (полідіфторінад).
     Оцинкована  сталь.
     Це  матеріал, що приваблює замовників своєю  невисокою ціною, легкістю в  обігу і  поширеністю  на ринку  будівельних  матеріалів. Довговічність  сталі з цинковим покриттям визначається, в першу чергу, товщиною цинкового  шару покриття. ТОО СПП «Металовироби» застосовує оцинкований сталь з  цинковим покриттям товщиною 23-24 мкм (275 - 278 г / кв.м.), Довговічність якої становить не менше 10-15 років.
     Алюцинк.
     Aluzinc - це сталь, що має покриття  на 55% складається з алюмінію, на 43,4 % з цинку і на 1,6 % з кремнію. Товщина алюцінкового покриття 20 мкм (150 г / кв.м.). Алюцинк демонструє неперевершену корозійну стійкість! При взаємодії алюмінію з киснем виникає оксидна плівка, що перешкоджає корозії сталі. Завдяки оксидної плівці, Aluzinc має найвищу корозійну стійкість і стійкість зовнішнього вигляду. На відміну від оцинкованої сталі не темніє і не вицвітає, а на відміну від сталі з покриттям поліестер, не дряпається! Він дешевший поліестеру. Aluzinc має спеціальне покриття Easyfilm S, на якому не залишаються відбитки пальців.  
     Поліестер.
     Найбільш  поширене полімерне покриття, яке  використовують у виробництві сендвіч-панелей. Це недорогий  якісний  матеріал, що підходить для практично  будь-яких кліматичних поясів. Поліестер стійкий  до механічних і атмосферних впливів. Товщина покриття 25 мікрон. Відмітною  особливістю є висока стійкість  кольору і пластичність. Теплостійкість покриття складає 1200 градусів. Використання  поліестера найбільш вигідне з полімерних покриттів при будівництві будинків, які не знаходяться в агресивних середовищах.
     Пластизол.
     Це  декоративний полімер полівінілхлорид, що складається з полівінілхлориду та пластифікаторів. Товщина полімерного  покриття 175 і 200 мікрон, завдяки чому дане покриття є одним з найбільш стійких до механічних пошкоджень і  корозії. Але стійкість до температур і ультрафіолету у нього дуже низька, тому не рекомендується використовувати  пластізол в умовах підвищених температур і прямого потрапляння сонячних променів. Стійкість кольору в нього істотно нижче поліестеру. Вартість на порядок вище.
     Пурал.
     Полімерне покриття на поліуретановій основі модифікованої поліамідом. Добре стійкий до хімічних впливів, високих температур і перепадів температур, ультрафіолетового випромінювання, пластичний. Товщина покриття - 50 мікрон. Часто застосовується при виробництві  профільованих листів з-за їх зручної  обробки при профілювання та монтажі.
     PVF2.
     Полідіфторіонад складається на 20 % з акрилу і на 80 % з пластізола. Товщина покриття 25 і 27 мікрон. Міцне, морозостійкий, практично не вицвітають, стійкий до ультрафіолету та агресивних середовищ. Це саме дороге і якісне з полімерних покриттів.
    
 1.4.2 Утеплювачі 
     Пінополістирол  – це жорсткий спінений термопласт, що складається зі сплаву гранул з рівномірно розподіленими в них мікроскопічними щільними клітинами, заповненими повітрям. Пінополістирол на 98% складається з нерухомого повітря, укладеного в його закритій комірчастої структурі. Статичне повітря, як відомо, є найкращим природним теплоізолятором. Вміст полістироловго пластику в матеріалі становить 2 % – така комбінація і забезпечує плитах ПСБ-С чудові теплоізолюючі властивості. Причому теплоізолюючі властивості пінополістирол зберігає як і у вологих умовах, так і при низьких температурах. На нерухомості повітря в структурі матеріалу засновані його чудові механічні і теплоізоляційні характеристики. Короткочасна і довготривала стійкість до навантажень є одним з найважливіших властивостей пінополістиролу. І вона значно вища, ніж у мінеральної вати.
     Даний утеплювач залишається стабільним в захисних конструкціях, причому  протягом усього терміну експлуатації будівлі: не сідає, не зменшується в  розмірах і не зсувається в конструкції. Протягом всього терміну життя будови якість властивостей утеплювача ПСБ-С  не погіршується. Мінімальна влагопоглощаемость матеріалу забезпечує збере-ження стійкості до навантажень і теплоізолюючу здатність у вологих умовах. Пінополістирол не утворює на своїй поверхні живильного середовища для росту мікроорганізмів, не гниє, не пліснявіє і не пріє, є хімічно стійким. Пінополістирол має високу стійкість до різних речовин, включаючи морську воду, сольові розчини, цемент та інше. Він не засвоюється тваринами і мікроорганізмами, і не створює живильного середовища для грибків і бактерій. Завдяки малій вазі пінополістирольні плити ПСБ-С зручні та легкі в обігу, їх легко можна нарізати на шматки потрібних розмірів за допомогою звичайних інструментів. Для будівельника вкрай важливим є той факт, що використовуючи у роботі пінополістирол, не потрібно застосовувати засобів захисту: він не отруйний, не має запаху, не виділяє пил при обробці, не викликає подразнення шкіри. Всі теплоізоляційні матеріали ПСБ-С виготовлені із сировини, що містить вогнестійкий матеріал - антипирен, і відповідають вимогам ГОСТу 15588-86. Температура експлуатації пінополістиролу становить від -200 до +85 ° С. Якщо контакт з відкритим полум'ям припинений, припиняється і горіння пінопласту. З огляду на що, пінополістирол використовується як середній шар конструкції, його пожежонебезпека не більше, ніж у інших матеріалів. Пінополістирол сертифікований санепіднагляду РК. Протипожежна служба класифікує його як самозатухаючий. Пінополістирол характеризується як матеріал з низькою теплопровідністю від 0,038 до 0, 042 Вт / мС. Пінополістирол не гігроскопічний. Водопоглинання становить 0,5-3 % від обсягу. Дифузія водяної пари в пінополістиролі незначна. Сорбційна вологість полістиролу складає 3-6 % від маси. Важлива якість пінополістиролу – його довговічність. Він не змінює своїх теплоізоляційних властивостей і розмірів при тривалому контакті з водою, при багаторазових впливів різних температур, а також при довгостроковій навантаженні. Дослідження показують, що цей ізоляційний матеріал, що не старіє і зберігає свої якості (коефіцієнт теплопровідності, фізико-технічні параметри, геометричні форми). Щільність пінополістиролу, що використовується в сендвіч панелях ТОО СПП «Металовироби» 16-17 кг / м 3. Пінополістирол ідеально підходить для використання як осердя тришарових панелей, як вологостійкий, легкий, теплий, зручний у монтажі, ефективний в експлуатації вигідний утеплювач.
     Пінополіуретан  – це жорстка неплавким термоактивні пластмаса з щільною сітчастої структурою. Він не руйнується, має нейтральний запах, не уражається грибком і гниллю, стійкий до розчинників, кислот і лугів, екологічно безпечний. Пінополіуретан це матеріал одержуваний спінення двох компонентів (поліоли і Ізоціонат) і що застосовується як правило для будівництва холодильних камер. Він є лідером за показником збереження тепловтрат. У тілі наповнювача міститься газ, який займає до 97 % обсягу, який заміщується повітрям з часом. Порядок заміщення 1-2 % на рік.
     Для поліуретанової теплоізоляції характерно наступне:
     - найнижчий коефіцієнт теплопровідності;
     - висока адгезія до різних матеріалів;
     - термічна міцність;
     - низька щільність; 
     - низька паропроникність;
     - мале водопоглинання;
     - антикорозійний захист;
     - стійкість форми; 
     - легкість;
     - екологічна безпека; 
     - довговічність покриття.
     Пінополіуретан  – забезпечує мале водопоглинання, антикорозійний захист, довговічність, екологічну безпеку, здатність до звукоізоляції.
     Збереження  експлуатаційних характеристик  при старінні (довговіч-ність) є одним з найважливіших показників будь-якого матеріалу. Структура пінополіуретану складається з закритих пор, в яких відсутні повітря і волога, що виключає утворення конденсату всередині тепло-ізоляційного шару. Цим пояснюється досить високий показник довговічності матеріалу, період експлуатації. Вже сьогодні є надійні дані про поведінку поліуретану протягом 20 років експлуатації, а результати лабораторних випробувань на прискорене старіння підтверджують довговічність матеріалу. До числа незаперечних переваг цього матеріалу відноситься здатність зберігати низьку теплопровідність протягом тривалого часу. Щільність пінополіуретану, що використовується в сендвіч панелях 35 - 40 кг / м 3.
     Пінополіуретан  рекомендується як утеплювач  у  сендвіч-панелях при будівництві швидкомонтованих металевих конструкцій, які використо-вуються в холодильних і морозильних камерах, промислових холодильниках, складах і т.п. 
     Мінеральна вата – користується майже найбільшим попитом в теперішній час для виробництва сандвіч-панелей. Базальтове волокно виробляеться з силікатних розплавів гірських порід,шлаків чи їх поєднань.Як правило, панелі з мінватою актуальні при спорудженні нескладних по конструкції будівель,ремонт яких, при необхідності, буде проведений дуже швидко. Мінеральна вата цінна тим, що не підтримує відкритого горіння, вона забезпечує відмінні показники тепло- та звукоізоляції, стійко переносить температурні коливання, вплив агресивних речовин.
Скловолокно – являється специфічним матеріалом, вироблений з найтонших скляних ниток, панелі з скловолокном, насамперед, користуються попитом завдяки своїм звукопоглинальним властивостям. За загальними характеристиками скловолокне схоже з базальтовими волокнами. Воно негорюче, екологічне, зручне під час перевезення та монтажу. Відзначається висока стійкість до впливу хімічних речовин. Сендвіч панелі із скловолокна не можна використовувати при температурі більше 40 °C.
РОЗДІЛ 2. МОНТАЖ СЕНДВІЧ-ПАНЕЛЕЙ. 
2.1. Каркас 
     Конструкція каркасно-панельних швидкомонтованих будинків досить проста. Основними  елементами споруд такого типу є несучі та огороджувальні конструкції. Каркас - головний несучий елемент конструкції. Він виготовляється з високоміцних металевих або дерев'яних профілів, що робить його дуже надійним. Він  забезпечений елементами, призначеними для  кріплення  внутрішньої і зовнішньої обшивки, монтажу віконних і  дверних блоків, встановлення внутрішніх перегородок. Всі металеві частини  каркаса  піддаються антикорозійній обробці, а всі дерев'яні  частини – обробці  за допомогою спеціального вогнезахисного складу, що підвищує безпеку  готової будівлі.
     Металевий каркас може бути виконаний як на основі стандартного металевого профілю, так  і на основі тонкостінного, що дає  деякі переваги. Тонкостінний металевий  каркас дає менше навантаження на фундамент будівлі і забезпечує більш тривалий термін його експлуатації, при цьому істотно заощаджує  час, відведений на монтаж конструкції. Він дуже легко монтується, забезпечує високу швидкість збірки, не має  потреби у проведенні зварювальних робіт, не потребує задіяння будівельної  техніки або додаткових робочих  рук в силу свого невеликого ваги. Якість готової  конструкції  також  підвищується. 
2.2. Засоби  кріплення 
     Щоб правильно вибрати тип клею для  сендвіч-панелей, необхідно оцінити  ряд вихідних факторів: характеристики склеювальних матеріалів, вимоги до його механічної міцності, умови експлуатації готового виробу і ряд інших характеристик.
     Склеювальними  матеріалами  у  виробництві  сендвіч-панелей  є пофарбований або незабарвлений  рулонний матеріал і, найчастіше, мінеральний утеплювач на базальтової основі. Причому метал перед склеюванням  сендвіч-панелей, як правило, піддається механічній обробці для створення  «замкових елементів», що використовуються для кріплення  панелей  між  собою при монтажі  споруджуваних  об'єктів  і  для  формування елементів  жорсткості.
     Мінеральний утеплювач  на базальтової  основі є  пористим матеріалом з  неміцною поверхнею. Тому для одержання гарного  з'єднання необхідно, щоб клей проник в глиб  утеплювача. Крім того, клей повинен  заповнити пустоти  між утеплювачем  і  металлом  в  елементах жорсткості. Ця проблема вирішується збільшенням  клею в об'ємі  в  процесі його затвердіння, тобто клей повинен  спінюватися.
     З огляду на те, що в процесі експлуатації будівлі з сендвіч-панелей зазнають атмосферних впливів і механічних навантажень, клейове з'єднання повинно  бути вологостійким, стійким до перепадів  температур, міцним і достатньо еластичним. Найбільше цим вимогам відповідають клеї на основі поліуретанів, які традиційно застосовують для склеювання металів  з неметалами і пластмасами.
     Залежно від  технології виробництва  сендвіч-панелей, можуть застосовуватися одно-і двокомпонентні поліуретанові клеї.
     У ППУ  панелях  клей не використовується, тому що сам пінополіуретан в процесі  виготовлення панелі дає відмінну адгезію.
     Важливими матеріалами, що визначають якість роботи в  цілому, є  також  спеціальні поліуретанові  прокладки  для  монтажу  панелей. Оригінальні прокладки для  монтажу  досить складно придбати, тому часто  можна  зустріти контрафактні замінники. Також відповідальним моментом при  монтажі є спеціальний ущільнювальний склад, який повинен відповідати  вимогам  щодо герметичності, довговічності, екологічним та протипожежним вимогам. Важливим елементом також є добірні  елементи панелей.
     Стає  зрозумілим, що якість роботи з  монтажу  сандвіч-панелей істотно залежить від якості застосовуваних матеріалів для монтажу. Підбір матеріалів та закупівля  справа дуже непроста і відповідальна.
     У Києві відомо чимало випадків серйозних  проблем будівельних об'єктів, будівництво  яких затягувався  через  відсутність  необхідних матеріалів і призводило до фінансових втрат замовника. Не менш сумно відомі випадки, коли при відсутності оригінальних матеріалів з порушенням технології використовувалися замінники. Такі об'єкти мають проблеми з порушенням теплоізоляції та ізоляції від зовнішніх впливів. Довговічність і якість такого будівництва природно нижче. 
РОЗДІЛ 3. ЕКОЛОГІЧНІСТЬ ТА БЕЗПЕЧНІСТЬ СЕНДВІЧ-ПАНЕЛЕЙ. 
3.1 Екологічність  панелей 
     Усі використовувані у виробництві  та будівництві матеріали є екологічно чистими  і  пройшли  всі  необхідні  перевірки  й  експертизи. Говорячи про екологічність, перш за все необхідно  звернути увагу на те, що до складу пінополіуретану, пінопласту, орієнтовано-стружкової панелі і скломагнієвого листа не входить такий компонент як фенол, відомий своєю токсичністю.
     Скломагнієві  листи (СМЛ) не містять у своєму складі шкідливих отруйних речовин (азбесту, фенолу, смоли), не мають  запаху і  не виділяють шкідливих токсичних  речовин  навіть при сильному нагріванні. До складу скломагнієвого листа  входять  тільки екологічно чисті компоненти, які абсолютно не містять шкідливих  речовин. Антисептичні властивості  компонентів, що становлять скломагнієві листи, запобігають  утворенню  цвілі  та грибкових
культур. При роботі з скломагнієвими листами практично  не утворюється пил.
     Відрізняються високою екологічністю і орієнтовано-стружкові  панелі, тому що до їх складу входить  до 95% деревини.
     Пінополістирол  також служить для безпечної  ізоляції каркасного будинку. До його складу входить  пентан, який на відміну  від шкідливих хлорфторвуглеводородів, не має токсичних властивостей, а  отже, не сприяє руйнуванню наявного шару озону в нашій атмосфері. Крім того пентан не небезпечний і для  здоров'я людини.
     До  того ж, застосування пінополістиролу  як ізоляції в каркасному будинку  дозволяє істотно заощадити велику кількість енергії, а значить  зменшити обсяг виділяється вуглекислого газу. Пінополістирол як ізоляційний  матеріал для каркасного будинку  не виявляє абсолютно ніякої радіоактивності, а також не містить радону. Екологічно  безпечний і пінополіуретан, тому що при його виготовленні застосовуються речовини і гази, безпечні для навколишнього  середовища та здоров'я людини; вироби не містять хімічних сполук фреонового ряду, шкідливих для озонової оболонки.
3.2 Вогнетривкість  
     Самі  сендвіч-панелі не можуть бути причиною виникнення пожежі; щоб зайнятися, панель буде зазнавати впливу досить сильного полум'я. У більшості пожеж  в  будівлях, де використовувалися сендвіч-панелі, вогонь виникав  у  зонах  підвищеного ризику, наприклад кухнях, і тільки потім розповсюджувався на інші частини  будівлі, у  тому числі  і побудовані з використанням  сендвіч панелей. Найчастіше це відбувалося  із-за недостатніх  заходів  протипожежної  безпеки, і в цьому була основна  причина пожежі. Якби пожежа була вчасно локалізована, збитку можна було б  уникнути.
     Звичайно  ж, не можна  заперечувати того, що для  виготовлення сендвіч-панелей  часто  використовуються горючі матеріали, особливо в  утеплювачі. Але при  правильному  розумінні  ступеня  ризику і  дотримання досить простих запобіжних заходів,  пожежі легко уникнути. Навіть у  тих випадках, коли, з  яких-небудь причин, дотримання цих  заходів неможливо, правильний вибір сендвіч-панелі може значно знизити  ризик пожежі (наприклад, можна використовувати  Пожежостійкі сендвіч-панелі, що пройшли тести LPS LPS 1181 або 1208).
     Рівень  ризику та швидкість розповсюдження вогню всередині будинку, зведеного  з використанням сендвіч-панелей  в основному залежить від наступних  чинників:
     - Організація заходів протипожежної  безпеки; 
     - Просторове розділення в будівлі  (поділ будівель на пожежні  відсіки);
     - Конструкція сендвіч-панелей; 
     - Займистість і процес горіння  утеплювача;
     - Застосування сендвіч-панелей. 
     На  жаль, будівельні норми і правила (СНиП) не завжди передбачають необхідний рівень протипожежної  безпеки; крім того, причиною, через яку загоряння  в одній частині будівлі переростає в пожежу, можуть бути не тільки використані  при будівництві  матеріали, але  й, наприклад, недоліки просторового поділу в  будівлі  або  помилки  в  застосуванні систем опори і  кріплення  сендвіч-панелей. Пошкодження  зовнішнього  шару сендвіч-панелі або падіння  її у вогонь призводить до займання пального утеплювача, через що гасіння  пожежі стає набагато складнішим.
     Найчастіше  в  пожежах, пов'язаних з використанням  сендвіч-панелей вогонь розповсюджувався по внутрішніх стінових панелей. Більшість  цих пожеж відбувалися на об'єктах, пов'язаних з харчовою промисловістю, де ступінь ризику спалаху  досить висока. У цих випадках основна  причина пожежі – недостатні заходи протипожежної безпеки; втім, ці пожежі можуть служити гарним прикладом неправильного вибору типу сендвіч-панелей (при подібних ризики загоряння було б розумніше використовувати Пожежостійкі панелі). Поширення полум'я по зовнішнім лицювальним панелей – набагато більш рідкісний випадок, незважаючи на те, що в подібних панелях використовується легко займистий поліуретановий утеплювач. Зазвичай такі панелі починають горіти вже на останніх стадіях пожежі, коли вся будівля вже охоплена полум'ям, або коли облицювання валиться всередину будівлі. Іншою причиною загоряння може бути підпал.
     Використання  стійких  проти атмосферних  умов кріплень і  забезпечення достатніх  заходів  безпеки  проти  підпалу  дозволяє звести ризик спалаху облицювальних  панелей  практично нанівець. Крім того, у випадку загоряння всередині  будівлі сам його каркас часто  слугує своєрідним бар'єром між полум'ям і зовнішніми облицювальними панелями. Виходить, що самі сендвіч-панелі не представляють  великого ризику з  точки  зору заходів протипожежної  безпеки - питання в тому, як організувати ці самі заходи. Правильний вибір та застосування сендвіч-панелей плюс облік декількох важливих моментів дозволяють значно знизити ризик  їхнього загоряння і, отже, ризик  самої пожежі.
     В основному запобіжні заходи зводяться  до наступного:
Дії, пов'язані з потенційною небезпекою займання, повинні проводитися досить далеко від сендвіч-панелей.
Легко займисті матеріали не можна зберігати поблизу від поверхні сендвіч- панелей. Дерев'яні та пластикові палети повинні зберігатися не менш ніж у 10 метрах від сендвіч-панелей.
Зарядка батарей вільчатих навантажувачів повинна проводитися далеко від сендвіч-панелей, якщо вони не мають вогнестійкості не менше ніж на 60 хвилин.
Автоматичні засоби пожежогасіння повинні бути встановлені поблизу всього обігріву обладнання та кухонь.
Повітрявідвідні труби для гарячих газів не повинні проходити через займисті сендвіч-панелі, якщо вони не мають необхідного захисту.
Необхідно по можливості уникати пророблених отворів у сендвіч-панелях. Якщо це все-таки необхідно, отвори повинні бути захищені від полум'я.
Якщо через сендвіч-панелі проходять лінії електропередач, проводи повинні бути закриті металевою ізоляцією.
Електронне обладнання, розташоване недалеко від сендвіч-панелей, має перевірятися не менше ніж раз на рік.
Необхідно уникати прикріплення чого-небудь до сендвіч-панелей. Якщо цього не уникнути, необхідно переконатися, що утеплювач не голий і не пошкоджений.
Будинок повинен бути розділений на пожежні відсіки.
В ідеалі, будівля повинна бути повністю обладнана розбризкувачами.
 
     
ВИСНОВОК
     Основною перевагою стінових панелей є легкий і зручний монтаж сендвіч-панелей. Важлива властивість, що полегшує використання цих виробів при швидкому зведенні будинків – мала вага сендвіч-панелей. Проста технологія монтажу сендвіч-панелей визначає широкий діапазон їх можливого використання. Одне неправильне зчеплення і це може призвести до обвалення будівлі або споруди. Проблема полягає в нестачі на будівельному ринку професіоналів. В умовах ринку необхідна струнка система організаційно-технічної освіти інженерних кадрів, яка допомогла б їм оволодіти методами організаційно-технічної оцінки технічних рішень, виробити організаторів (керівників) виробництва високий професіоналізм, підприємливість, уміння бачити перспективу, бути вихователями і організаторами у будівництві.
     Зручна  технологія монтажу панелей типу «сендвіч» визначається в основному  її конкретним функціональним призначенням. Сендвіч-панелі застосовуються як самостійні стінові конструкції або внутрішні перегородки. Монтаж сендвіч-панелей  не вимагає спеціальних кліматичних  умов, однак, не рекомендується вести  монтаж у дощову погоду, тому що може відбутися намокання відкритих  ділянок мінераловатного утеплювача, що призведе до зниження експлуатаційних  властивостей панелей.
     Різні габарити та схеми  монтажу  сендвіч-панелей  дозволяють будівельним  організаціям оптимально підібрати  необхідну  кількість  матеріалу і істотно  знизити трудовитрати при зведенні об'єктів. Обсяги виробництва панелей  ростуть, і самі вироби набувають  все більшої популярності у будівельників.
 
 
    
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
Методические  указания по проектированию и строительству  сэндвич-панелей. Ред. У. Ильин, Ю. Скуянс, Г. Андерсонс, Я. Крейлис. Латвийский сельскохозйственный  университет. Елгава 2005
Васильев В.М., Панибратов Ю.П, Резник С.Д., Хитров В.А., Управление в
строительстве. Уч. для вузов.-М.: изд. АСВ, 2004.-456 с.
Строительство// № 006 от 20.06.2006. «СЭНДВИЧ-ПАНЕЛИ: НОВОЕ СЛОВО В СТРОИТЕЛЬСТВЕ».
Технологии строительства (Москва)// № 002 от 25.04.2005 «УТЕПЛЕНИЯ СТРОИТЕЛЬНЫХ КОНСТРУКЦИЙ»
Технологии строительства (Москва) // № 002 от 25.04.2005 «УТЕПЛЕНИЯ СТРОИТЕЛЬНЫХ КОНСТРУКЦИЙ»
Строительство // № 004 от 18.04.2005 «ПАНЕЛЬ ПО ИМЕНИ СЭНДВ
 

Приложенные файлы

  • docx 9127986
    Размер файла: 147 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий