Контрольна робота № 2 для денної форми навчання..

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Юридичний факультет
Кафедра правосуддя

КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС
Загальна частина
Завдання для контрольної роботи № 2 для студентів 3-го курсу юридичного факультету денної форми навчання

Харків 2013
Контрольна робота № 2 з навчальної дисципліни «Кримінальний процес» виконується студентами 3-го курсу денної форми навчання письмово за одним із десяти варіантів. Варіант контрольної роботи визначається викладачем під час навчальних занять. Завдання розраховані на засвоєння чотирьох тем Загальної частини навчального курсу: 5) «Докази і доказування в кримінальному процесі»; 6) «Заходи забезпечення кримінального провадження»; 7) «Фіксування кримінального провадження. Процесуальні рішення, строки та витрати»; 8) «Відшкодування (компенсація) шкоди у кримінальному провадженні. Цивільний позов у кримінальному процесі».
Кожний варіант контрольної роботи складається з п’яти завдань. Одне виконане завдання оцінюється балами від 0 до 10. За результатами контрольної роботи студент може максимально набрати 50 балів.
Рекомендована література для виконання контрольної роботи:

1) Конституція України, прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року зі змінами та доповненнями. – Харків: Парус-Друк, 2012. – 48 с.
2) Кримінальний процесуальний кодекс України: прийнятий Верховною Радою України Законом № 4651-VI від 13.04.2012 р. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України» № 4652-VI від 13.04.2012 р. – Х. : Право, 2012. – 392 с.
3) Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар : у 2 т. Т. 1 / О. М. Бандурка, Є. М. Блажівський, Є. П. Бурдоль та ін. ; за заг. ред. В. Я. Тація, В. П. Пшонки, А. В. Портнова. – Х. : Право, 2012. – 768 с.
4) Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар / За загальною редакцією професорів В.Г. Гончаренка, В.Т. Нора, М.Є. Шумила. – К.: Юстініан, 2012. – 1328 с.
5) Кримінальний процесуальний кодекс України: структурно-логічні схеми і таблиці, типові бланки та зразки процесуальних документів : науково-практичний посібник / [авт. кол.: Андрєєв Р. Г., Блажівський Є. М., Гошовський М. І. та ін.]. – К.: Алерта, 2012. – 736 с.
6) Кримінальний процес : підручник / за ред. Ю.М. Грошевого та О.В. Капліної. – Х. : Право, 2010. – 608 с.

Варіант І

Показання свідка як джерело доказів, їх перевірка та оцінка.
Поняття та види процесуальних строків у кримінальному провадженні.
3. Арешт майна.
4. Процесуальний порядок зміни і скасування запобіжних заходів.
5. Побачивши біля прохідної заводу «Точмедприлад» службовий автомобіль «Шкода-Октавія» з відкритими дверцятами салону і ключами, 19-річний працівник цього заводу Павлов здійснив угон автомобіля з метою покататися. Він виїхав на кільцеву дорогу, перевищив швидкість і, не впоравшись із керуванням, заїхав на автобусну зупинку, збивши Верещагіна. Потерпілому було завдано тяжких тілесних ушкоджень. Він пред’явив цивільний позов про відшкодування шкоди, заподіяної злочином.
Який порядок відшкодування шкоди, заподіяної злочином, у даному кримінальному провадженні?

Варіант ІІ

Показання потерпілого як джерело доказів, їх перевірка та оцінка.
Порядок обчислення процесуальних строків. Додержання процесуальних строків та їх поновлення.
3. Тимчасове вилучення майна.
4. Підстави та процесуальний порядок застосування запобіжних заходів.
5. За фактом крадіжки мотоцикла із гаража Зінчука було розпочато досудове розслідування. Проведеними слідчими (розшуковими) діями було встановлено, що злочин вчинив Мамедов. Під час допиту підозрюваний Мамедов пояснив, що викрадений мотоцикл він продав, а гроші витратив.
У підготовчому провадженні до суду надійшла позовна заява страхової фірми «Довіра». Позивач вимагав стягнути з обвинуваченого Мамедова гроші в розмірі страхової суми, яка була виплачена потерпілому Зінчуку. Його мотоцикл був застрахований у цій фірмі.
Чи може позовна заява страхової фірми «Довіра» розглядатися разом із кримінальним провадженням? Відповідь обгрунтуйте.

Варіант ІІІ

Показання підозрюваного як джерело доказів, їх перевірка та оцінка.
Поняття та види процесуальних витрат. Порядок їх стягнення.
3. Тимчасовий доступ до речей і документів.
4. Затримання без ухвали слідчого судді в кримінальному провадженні.
5. Під час досудового розслідування злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, Макаров подав позовну заяву, де вимагав, щоб підозрюваний Спиридонов відшкодував йому збитки, заподіяні крадіжкою. Спиридонова згодом було засуджено до позбавлення волі. В обвинувальному вироку суд вказав, що на Спиридонова, як на цивільного відповідача, покладається обов’язок відшкодувати збитки, яких він завдав потерпілому Макарову злочином.
Чи відповідає судове рішення вимогам закону?

Варіант ІV

Показання обвинуваченого як джерело доказів, їх перевірка та оцінка.
Підстави і умови спільного розгляду кримінального провадження та цивільного позову.
3. Відсторонення від посади.
4. Тримання під вартою як запобіжний захід.
5. Житель м. Києва Гончарук прибув до м. Харкова, де протягом двох днів брав участь як свідок сторони обвинувачення у судових засіданнях у Московському районному суді м. Харкова. Під час судового розгляду Гончарук вимагав компенсації витрат, пов’язаних із переїздом із м. Києва до м. Харкова і назад, проживанням в готелі та добових.
Чи правомірні вимоги свідка? У якому порядку здійснюватиметься компенсація процесуальних витрат у даному випадку?

Варіант V

Речові докази. Порядок зберігання та вирішення питання про їх долю.
Поняття та процесуальний статус цивільного позивача в кримінальному провадженні.
Тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом.
Застава як запобіжний захід.
27 травня поточного року щодо обвинуваченого Попова місцевим судом було проголошено виправдувальний вирок. 29 червня потерпілий Дяченко подав апеляційну скаргу на це судове рішення, однак суд відмовив у її прийнятті, посилаючись на те, що Дяченко пропустив строк апеляційного оскарження, який передбачено законом.
Оцініть законність дій суду.
Варіант VІ

Документи як джерела доказів. Порядок зберігання та вирішення питання про їх долю.
Поняття та процесуальний статус цивільного відповідача в кримінальному провадженні.
3. Накладення грошового стягнення.
4. Домашній арешт як запобіжний захід.
5. 24 травня поточного року о 21 годині 20 хвилин Никонова було затримано за підозрою у згвалтуванні. 27 травня о 9 годині 20 хвилин слідчим суддею щодо підозрюваного було обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Коли закінчується строк тримання підозрюваного Никонова під вартою на досудовому розслідуванні? Який порядок продовження строків тримання під вартою під час досудового розслідування?

Варіант VІІ

Висновок експерта як джерело доказів, особливості його оцінки.
Представник та законний представник цивільного позивача.
3. Підстави та процесуальний порядок застосування приводу.
4. Особиста порука як запобіжний захід.
5. 14 травня поточного року о 9 годині 30 хвилин було затримано Петрова за підозрою у вчиненні розбійного нападу. 17 травня о 9 годині слідчий доставив підозрюваного до слідчого судді для розгляду клопотання про обрання щодо Петрова запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Чи допущено якісь порушення під час кримінального провадження? У якому порядку обчислюються строки затримання особи за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення?.

Варіант VІІІ

1. Протокол як форма фіксування кримінального провадження. Вимоги закону до форми та змісту протоколу.
2. Представник цивільного відповідача.
3. Виклик слідчим, прокурором. Судовий виклик. Порядок їх здійснення.
4. Поняття та види запобіжних заходів, мета їх застосування в кримінальному провадженні.
5. У студентський гуртожиток за заявою про крадіжку грошей із ящика письмового стола одного з мешканців прибула слідчо-оперативна група, у складі якої були кінолог із службово-розшуковим собакою. У кімнаті, де була вчинена крадіжка, пес обнюхав письмовий стіл і, обійшовши мешканців, нагавкав на Ігнатенка. Вказана обставина була відображена у відповідному акті.
Чи мають доказове значення фактичні дані, отримані за допомогою службово-розшукового собаки?

Варіант ІX

1. Порядок застосування технічних засобів фіксування кримінального провадження.
2. Вирішення цивільного позову в кримінальному провадженні.
3. Загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
4. Особисте зобов’язання як запобіжний захід.
5. Ковальов і Сисоєв підозрювалися в крадіжці продуктів із продовольчого мінімаркету. Під час допиту Ковальов дав показання про те, що крадіжку з магазину він вчинив сам. Сисоєва при цьому не було, оскільки з ним він не знайомий і раніше ніколи не зустрічався.
До протоколу огляду місця події було додано фототаблицю, де серед інших були знімки слідів, залишених знаряддями злому. Крім того, до матеріалів кримінального провадження було приєднано фотознімок, виявлений під час обшуку в квартирі Сисоєва. На ньому Сисоєв і Ковальов стояли, обійнявшись, серед інших громадян, які позували фотографу.
Дайте порівняльну характеристику доказового значення фотознімків, виготовлених під час огляду місця події, та фотознімка, виявленого під час обшуку в квартирі Сисоєва.

Варіант X

1. Види процесуальних рішень. Вимоги закону до їх форми та змісту.
2. Відшкодування (компенсація) шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю службових осіб.
3. Поняття та види заходів забезпечення кримінального провадження.
4. Обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу.
5. Під час досудового розслідування злочину, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України, було зібрано такі докази:
1) допитаний як свідок лікар «швидкої допомоги» Петров пояснив, що в той момент, коли він надавав медичну допомогу постраждалому в ДТП Терещенку на місці події, той був ще живий і встиг повідомити, що його збив легковий автомобіль «Toyota» чорного кольору;
2) свідок Григорьєв на допиті пояснив, що від його колеги по роботі Васіна йому стало відомо, що сусід останнього по гаражу Адамов ремонтував ліву фару та виправляв ліве крило автомобіля «Toyota» чорного кольору і при цьому говорив, що потрапив у ДТП;
3) Васін на допиті підтвердив показання свідка Григорьєва;
4) підозрюваний Адамов під час допиту заперечував свою причетність до наїзду на Терещенка і стверджував, що в той день взагалі не виїжджав із гаража і Васіну ні про яке ДТП не розповідав;
5) під час огляду автомобіля Адамова було встановлено, що «Toyota» чорного кольору має сліди виправленої вм’ятини на лівому крилі, скло на лівій фарі відсутнє, а на внутрішній стороні бампера виявлено плями речовини темно-бурого кольору, схожої на кров;
6) відповідно до висновку судово-медичного експерта плями речовини темно-бурого кольору є кров’ю людини першої групи (кров потерпілого також була віднесена до першої групи);
7) свідок Багаєв пояснив, що бачив, як легковий автомобіль «Toyota» чорного кольору на великій швидкості наїхав на пішохода і зник з місця події;
8) на місці події під час огляду було виявлено і вилучено осколки скла, які за своїм зовнішнім виглядом схожі на скло від автомобільної фари;
9) за висновком криміналістичної експертизи ці осколки є частиною скла від фари автомобіля типу «Toyota»;
10) шляхом вивчення даних про особу Адамова було встановлено, що за місцем реєстрації та роботи він характеризується позитивно, проте протягом останнього року двічі притягався до адміністративної відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху.
Класифікуйте зібрані в кримінальному провадженні докази та вкажіть їх процесуальні джерела.

13PAGE 15


13PAGE 14315

Приложенные файлы

  • doc 10073510
    Размер файла: 77 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий