УРОК № 65 УРОК РОЗВИТКУ ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ КАЗКИ ЗА ПОДАНИМ ПОЧАТКОМ


УРОК № 65 УРОК РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ КАЗКИ ЗА ПОДАНИМ ПОЧАТКОМ, ПЛАНОМ, МАЛЮНКАМИ, ОПОРНИМИ СЛОВАМИ (Ю. ЯРМИШ «ЯКРЕП'ЯШОК СВІТ ПОБАЧИВ»). Мета: навчати учнів складати казку за поданим початком, планом, малюнками, опорними словами; формувати вміння чітко висловлювати власні думки, власну точку зору; розвивати зв'язне мовлення учнів; перевірити набуті знання; повторити правопис слів з великої букви; виховувати культуру спілкування.
Хід уроку
I.      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.     АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.     Перевірка домашнього завданняГро «Обери краще речення»
Учні заслуховують складені вдома речення, обирають найкраще.
2.     Каліграфічна хвилинка— Оберіть у кожному слові четверту літеру. Яке слово утворилося? Буряк, трос, газета, млин. (Ясен)
— Напишіть каліграфічно. Яя яс ял яв вя ля ясен
— Складіть і каліграфічно запишіть речення. Клен, ясен, тополя — це...
— Уставте пропущені букви. Поставте наголос.
Яс.н, яс.н, яс.ня —
Ми радіємо щодня; Хай зростає, листя має, Нашу землю прикрашає.
III.   МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Відгадайте загадку.
•   Він беззубий, а кусає. Він безрукий, а хапає. Ще й причепиться міцненько До штанців і до сукенки. (Реп'яшок)
— Чи доводилося вам бачити реп'яшка?
— Що ви про нього знаєте?
— Сьогодні ми складатимемо казку «Як реп'яшок світ побачив».
IV.    РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1.    Підготовка до складання казки— Прочитайте початок казки «Як реп'яшок світ побачив» (с. 94).
— Де виріс реп' яшок?
— До кого він причепився?
— Про що думав реп'яшок?
— Куди він потрапив?
— Розгляньте малюнки. Продовжіть усну розповідь про пригоди реп'яшка.
—  Запишіть п'ять речень про пригоди реп'яшка за планом.
1) Де виріс реп'яшок?
2) До чого він причепився?
3) Куди попав реп'яшок?
4) Що робив реп'яшок удома в Миколи?
5) Хто викинув його у вікно?
2.     Самостійне складання казкиУчні складають розповідь за початком, серією малюнків та опорними словами.
Реп'яшок виріс на пустирі. Одного разу він причепився до штанів Ми-колки. Разом з хлопчиком він потрапив на урок. Реп'яшкові було дуже цікаво. Після уроків разом з Миколкою реп'яшок пішов додому до хлопчика. Він усівся на стілець перед телевізором. Був захоплений цікавою передачею і вчепився до рукава тата Івана Антоновича. Мама Олена Федорівна відчепила реп'яшка і викинула у вікно.
3.     Читання й обговорення учнівських робіт4.     Робота в групах— Пофантазуйте, що трапилося з реп'яшком далі.
5.     Фізкультхвилинка— Ви добре потрудилися. А тепер розучимо віршик про нашого сьогоднішнього героя!
РЕП'ЯШОК
Учепився реп'яшок За ведмежий кожушок, І кричить, щоб чули всі: — Я катаюсь на таксі!
V.     ПЕРЕВІРНА РОБОТА
— Перевірте себе. Розв'яжіть тести (с. 96).
1.     Самостійна робота
2.     Робота в групах. Взаємоперевірка(І. А; 2. Б; 3. Б; 4. А; 5. А; 6. Б).
VI.   ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 47)
Вправа 1
—  Прочитайте вірш. Назвіть слова — назви ознак. Запишіть підкреслене слово. Запам'ятайте його правопис.
Вправа 2
— Яке свято наближається?
— Прочитайте текст. Що нового ви дізналися з тексту?
— А як ви святкуватимете Новий рік? Розкажіть.
—  Випишіть речення з підкресленими словами. Це назви країн. Назви країн пишемо з великої букви.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?
— Які завдання вам сподобалися найбільше?

Приложенные файлы

  • docx 10656968
    Размер файла: 21 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий