матрешка 31.03.16


Дата проведення: 31.03.2016р.
Тема: «Знайомство з мотрійкою »Мета: Ознайомити дітей з народною іграшкою « мотрійка ». Сприяти розвитку мислення і сприйняття . Активізувати і збагачувати описову мову . Виховувати у дітей почуття прекрасного.Матеріал: велика мотрійка , набір одинарних мотрійок однакового розміру за кількістю дітей , магнітофон , запис музики «Великий хоровод ».
Хід заняття:З дітьми проводиться хороводна гра « Ми мотрійки» . Після гри лунає стукіт - Хто там стукає ? (З-за дверей дістається мотрійка) .
- Це я мотрійка . Я прийшла до вас в гості з дітьми пограти і себе показати .- Діти ви хочете пограти з матрьошкою ? (З цими словами дорослий ставить на стіл велику мотрійку і звертає увагу малюків на її красу)
- Подивіться , яка красуня до нас прийшла . Це мотрійка розписна , народна іграшка .
- Давайте з нею привітаємося . Здрастуй Мотрійка . ( хоровий і 2-3 індивідуальних відповіді).- Подивіться уважно на Мотрійку . Що одягнене у неї на голові? (Хустинка). - Що одягнене у Мотрійки на тулуб ? (Сарафан ).
- А попереду що підв'язала на сарафан Мотрійка ?(Фартух) .
- Що намальовано на фартуху ?( Квіти) .
- Подивіться, яка наша Мотрійка красуня. На обличчі в неї ( вихователь показує - діти відповідають , а потім вихователь дає узагальнений відповідь ) - Чорні оченята. Брови - чорні брови. Губки - червоні губки . Кольоровий сарафан і розписний фартух з квітами.Помилувавшись Мотрійкою , дорослий бере її в руки і здивовано говорить
- Щось наша Мотрійка важка , може у неї всередині щось є? ( Трясе мотрійку ) .
- Давайте подивимося , що там гримить ? ( Пробує відкрити мотрійку , а вона не відкривається ) .
- Допоможіть мені діти. Потрібно попросити нашу мотрійку відкритися . Мотрійка - мотрійка , відкрийся трішки ! ) Вихователь просить повторити прохання , для мотрійки , дітей).Відкривши велику Мотрійку і виявивши в ній ще одну , дорослий дивується: - Ой , тут ще одна Мотрійка ! (Він ставить мотрійок поруч і звертає увагу дітей на те , що одна мотрійка велика , а інша маленька . Вихователь разом з дітьми милується мотрійками
- Ось які наші мотрійки гарненькі . Подивіться, вони схожі один на одного, як подружки .( Звертаючи увагу дітей на схожість мотрійок (особи , наряди) , дорослий підкреслює і їх відмінність за розміром
- Ось найбільша мотрійка - її звуть Мотрона , а ось мотрійка маленька - її подружка. (При порівнянні матрьошок стимулювати дітей до домовляння ваших фраз або до прямих відповідей)
Потім вихователь пропонує подивитися , чи не сховався в маленькій мотрійці ще хто-небудь . З тими ж словами: « Мотрійка - мотрійка , відкрийся трішки», - відкриває матрьошку і показує , що там порожньо
- Маленька мотрійка порожня .(Закріпити дане поняття індивідуальними та хоровими відповідями дітей).- Мотрійка мені сказала , що коли вона прийшла до нас у групу то побачила на столі коробку , закриту яскравою серветкою. Їй дуже хочеться подивитися , що там лежить.
- А ви діти хочете подивитися ? Так. Тоді проходите до столів .( Діти проходять до столів , вихователь стає перед коробкою , відкриває її) . Дорослий здивовано каже , показуючи зміст коробки
- Дивіться , тут ще Мотрійчині подружки сховалися . Вони хочуть з нами пограти . (Вихователь роздає дітям мотрійок) .- Подивіться на своїх мотрійок . Що у них одягнено на голові?
- Що одягнене на тулуб ?
- Що ви бачите у них на обличчі?
- Які у нас мотрійки ? (Індивідуальні та хорові відповіді дітей на поставлені питання ) .-Всі наші мотрійки красуні - розписні .Далі вихователь пропонує відкрити мотрійок .
- Давайте попросимо їх відкритися . Мотрійка - мотрійка відкрийся трішки . Діти відкривають мотрійок і закріплюють поняття «порожня ». Після того як діти закрили мотрійок велика Мотрійка хвалить дітей.
- Мотрійці дуже сподобалося , як діти добре говорили про мотрійок , Мотрійчиних подружок . Всі діти знають , як одягаються мотрійки .- Діти , а скільки у нас всього мотрійок ? ( багато) І , правда , багато , цілий хоровод. Давайте потанцюємо з нашими мотрійками під музику.Діти виконують ігрові дії з мотрійками під музику.- Як ми добре потанцювали і пограли . Мені й Мотрійці дуже сподобалося. Вона ще прийде до нас в гості з нами пограти. Скажімо їй до побачення.Діти прощаються .

Приложенные файлы

  • docx 11187017
    Размер файла: 15 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий