Гепард


Гепард
 Ссавець родини  HYPERLINK "https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%96" \o "Котові" котових; найшвидший представник класу, здатний розвивати швидкість до 110 км/год. Гепарди єдині з великих кішок, які можуть муркотіти. Приручених гепардів у минулому часто використовували для полювання на антилоп. 
Зовнішній вигляд
Помітно відрізняється від інших представників родини  HYPERLINK "https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%96" \o "Котові" котових. Тіло струнке і здається навіть крихким, але насправді гепарди володіють розвиненою мускулатурою і практично не мають жирових відкладень. У гепарда невелика голова, високо розташовані очі і маленькі заокруглені вуха. Забарвлення піщано-жовте, з розкиданими по всьому тілу дрібними чорними плямами, а з боків писка;— тонкі чорні смуги. Гепарди, на відміну від більшості інших  HYPERLINK "https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%96" \o "Котові" котових, не можуть втягувати й випускати кігті. Маса дорослого гепарда становить 40-65 кг, довжина тіла — від 115 до 140 см, досить масивний хвіст має довжину до 80 см.
Розмноження
Вагітність у гепардів триває 85-95 діб, після чого на світ з'являється від двох до п'яти кошенят. Вони залишаються з матір'ю від 13 до 20 місяців. Живуть гепарди до 20 років. Іноді до 25 років, але дуже рідко.
Харчування
Гепарди — денні хижаки. Вони полюють переважно на дрібних копитних — газелей,  HYPERLINK "https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BC%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B0" \o "Імпала" імпал, телят гну, — а також на зайців. На відміну від інших  HYPERLINK "https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%96" \o "Котові" котових, гепарди полюють, переслідуючи здобич, а не із засідки. Спочатку вони наближаються до вибраної жертви на відстань близько 10 метрів (при цьому практично не ховаючись), а потім намагаються зловити її в короткому забігу. Здобич зазвичай збиває з ніг ударом лапи, а потім душить. Якщо за короткий час гепардові не вдається наздогнати свою жертву, він відмовляється від продовження полювання, оскільки через величезні витрати енергії нездатний на тривалу гонитву.
Розповсюдження
Гепарди мешкають у Африці, а також у Індії, Передній та Середній Азії.Через свій спосіб полювання, вони надають перевагу відкритим просторам:савани, напівпустелі тощо. В Африці гепард — найслабкіший з великих хижаків. Гієни, леопарди, леви, орли можуть відбирати здобич у гепардів і вбивати їх дитинчат.


Приложенные файлы

  • docx 11252352
    Размер файла: 486 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий